Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Po stopách osudu (MV)

5 posters

Strana 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Sun Apr 29, 2012 7:37 pm

Técah mlčky poslouchá Alrica, přičemž začne souhlasně pokyvovat hlavou. "Najmout si lovce je dobrý nápad, ale záleží na tom, kolik peněz mu můžeme nabídnout. A také je otázka, kolik zvěře v horách žije a zda je výhodnější najmout lovce, nebo dokoupit potřebné zásoby. Tak či onak, alespoň nějaké potraviny bychom dokoupit měli, a také doplnit zásoby vody. A ano - výprava se skutečně protáhne až na místě, tím jsem si jist," mumlá muž částečně k sobě, částečně k Alricovi, a jeho svraštělé čelo dává tušit, že nad tím vším usilovně přemýšlí.
Lyris, jedoucí teď vedle Haery, věnuje dívce poněkud nesmělý úsměv. "Mé jméno je Lyris. A co se týče mého důvodu, proč jsem se této výpravy zúčastnil, je to prosté. Jsem vypravěč a bard, sběratel dobrodružství a hledač inspirace. Jedu čistě ze zvědavosti a proto, abych později mohl skládat písně a vyprávět o této výpravě, bude-li úspěšná. Jsem totiž přesvědčen, že by se mohla zapsat do dějin," vysvětlí mladík s lišáckým úsměvem ve tváři.
Ačkoliv je většina členů výpravy zabrána do hovoru, jistě si všimnou nalezenalého oparu, který se vznáší kolem nich. Jako by se tu objevil z ničeho nic. Koně začnou zpomalovat, jsou nejistí a neklidní. Možná by bylo lepší sesednout a vést je. Vojáci tak učiní - zřejmě tuší, že by je jejich koně brzy vyhodili ze sedel. Je lepší sesednout dobrovolně.
Je vidět, že Técaha tato mlha poněkud znepokojila, žádné vysvětlení, co by to tak mohlo být, však nepodává. Sesedne ze svého koně, chytne jej a pokračuje v cestě pěšky. Očima bystře (a snad i trochu znepokojeně) těká kolem sebe. Těžko říct, co se děje, pokud vůbec něco. Třeba je ta mlha prostě jen obyčejný přírodní úkaz.

Muž dělající společnost Elašanovi, trpělivě poslouchá zlodějíčkova slova. "Shrnul jsi to naprosto přesně, zdá se, že jsi to pochopil," broukne spokojeně a pokýve hlavou. "Tvá skupina, jak jsi možná stačil pochopit z rozhovorů ostatních, míří do Dračích hor, na východ země. Král tuto výpravu vyslal, aby našla dračí vejce a přinesla mu je. Podle legendy totiž kdesi v Dračích horách dlí jedna z posledních vajec draků. Jsou to neskutečné poklady, proto není divu, že je král ochoten vystavit nebezpečí skupinku jeho poddaných. Ta výprava bude nebezpečná, měl by ses však vydat za nimi. Právě teď míří tví přátelé k ruinám Locksley," pronese muž a ukáže kamsi na jihovýchod. "Nepotkal jsi mě jen tak pro nic za nic. Věz, že tvým úkolem je jít s tou výpravou a dohlédnout na to, aby se dračím vejcím nic nestalo - nesmí se dostat do rukou krále! A opatruj Garina i ostatní. Jejich osudy mají v běhu světa ohromnou roli." Čím víc toho muž říká, tím tajemnější a neuvěřitelnější se jeho slova zdají být. Nakonec muž vytáhne ze záhybů svého roucha knihu a podá ji Elašanovi. "Vezmi si jí. Naučí tě základům anglické řeči. Zbytek se však budeš muset naučit sám," pronese. I kdyby Elašan neuměl číst, zjistí, že té knize rozumí. Význam napsaných slov mu sám začne skákat do hlavy, jakmile knihu otevře. Zřejmě je obohacena kouzly, aby byla nápomocna všem, i těm, co neumí číst.
Než stačí novopečený mág cokoliv říct, muž mu věnuje vlídný úsměv a rozplyne se, jako by vůbec nebyl hmotný. A bůhví, třeba nebyl. Třeba Elašan celou dobu rozmlouval s přízrakem.
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Mon Apr 30, 2012 8:16 am

Takže já jsem Mág Řekne po chvilce,ještě než se rozplyne stařec. Dobrá tak já jím tedy pomůžu a budu se snažit najít v sobě své magické schopnosti, doufám že je najdu dříve než měOklepe se při zamyšlení nad smrtí.Než se Elašan vydá svým přátelům, tedy Garinovi na pomoc, dlouhé hodiny čte knihy, čte si jí nahlas,aby se mu slovíčka a nějaké ty věty vštípily do pamětí.Knihy po pár hodinách zaklapne schová jí pod oblečení, zakryje si svou značku mága , ještě víc hadrem a už se vydá směr Locksley.Celou cestu přemýšlí jak by mohl své kouzelné schopnosti probudit To jako mám na něco namířit rukou a říct to co chci ? Sám se usměje nad svou větou Až se dostanu zpátky, měl bych najít nějakého mága, ale to je blbost nikdo se mi neukáže, že bych se zeptal toho Garina ?
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Garin Bellamy Tue May 01, 2012 8:13 am

Garin se s nikým nebavil. Víceméně si neměl s nikým co říct, možná tak s Haery, ale té dělal nyní společníka onen doposud němý mladík. Proto Garin jel mlčky a zaobíral se svými myšlenkami. A ačkoliv byl zamyšlený, všímal si svého okolí více, než ostatní, zabraní do hovorů.
Právě proto si všiml onoho zeleného mlžného oparu jako jeden z prvních a také postřehl, že jejich průvodce Técah poněkud znejistěl. A koně... Koně byli nervózní. To Garina zneklidnělo ze všeho nejvíc, protože věděl, že instinktům zvířat se má věřit. Málokdy zklamou. Stejně jako ostatní, i on sesedl ze svého grošáka a dál ho vedl za sebou. "Co to je za mlhu?" nadhodil za chůze směrem k Técahovi, který nyní mlčel a tvářil se znepokojeně. Garinovi se jeho chování nezamlouvalo a ta mlha se mu nelíbila. Zřejmě nevěstila nic dobrého.
Garin Bellamy
Garin Bellamy
Vůdce Dračích jezdců

Poèet pøíspìvkù : 163
Join date : 03. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Haery Tue May 01, 2012 10:17 am

Mladík, který se představil jako Lyris se rozpovídal. "Takže bard. To musí být hezké povolání, cestovat vyprávět lidem příběhy nebo jim říkat básně," usmála se. Když byla ve Francii poslouchala příběhy a básně snad každý den. Milovala když jí někdo vyprávěl o tom kde byl nebo nějaké báje. Pokud bude tato výprava úspěšná bude se o ní mluvit určitě dlouho, ale kdo může vůbec vědět jestli nějaká dračí vejce jdou nebo ne. "Neřekl by jste mi prosím nějakou báseň?" Zeptá se ho po chvíli.
Plavovlásky kůň začne zpomalovat a v tu chvíli si dívka všimne mlžného oparu. Stejně jako ostatní ve skupině sleze z koně. Nechápala jak se zde mohl takhle rychle mlžný opar vzal, a proto v tuto chvíli mohla vypadat trochu přihlouple.
Haery
Haery
Dračí jezdec

Poèet pøíspìvkù : 141
Join date : 10. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Tue May 01, 2012 11:34 am

Asi se přibližuje, jelikož vidí také mlhu stále si pro sebe mumlá nějaké ty Anglické fráze,asi aby nevyšel z nově naučené látky Jak se dostanu tam řekne už anglicky,ale furt tam je ten Arabský přízvuk Kolik to stojí. Pronese další větu,kterou asi stejnak nepoužije nikdy. Najednou ztichne, poněvač má po levé straně své cestovatele,ale jak se k nim připojit, když tam nakráčí jako by nic dostane bitku Jak to mám teď udělat, mám je sledovat, nebo se tam jít ukázat Řekne si v duchu
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Tue May 01, 2012 11:38 am

Čím dále skupinka jde, tím více neklidní koně jsou a mlha stále houstne. Postupem času se z ní stane téměř neprůhledný nazelenalý opar, ve kterém se těžce dýchá. Vzduch kolem jako by se vůbec nehýbal, jako by všechno ztichlo, jako by se zastavil čas. Nahání to hrůzu, o tom není pochyb.
Técah v odpověď na Garinovu otázku pokrčí rameny. "Nejsem si jistý. Mám určité tušení, ale tím vás nebudu znepokojovat, dokud se to nepotvrdí," odvětí poněkud vyhýbavě. Zřejmě skutečně ví, co to je za úkaz, ale odmítá to ostatním sdělit.
Lyris věnuje Haery přátelský úsměv. "Jistě ti nějakou báseň povím, ale zdá se, že teď na to není vhodná doba," pronese omluvně a seskočí z koně.
Skupinka kráčí kupředu, když tu náhle se od vojáka, který jde v jejím čele, ozve výkřik. Aniž by tušil jak, ocitl se na vratké lávce vedoucí přes úzkou, ale pěkně hlubokou propast. Jeho kůň odmítá jít dál, podupává a rozhoupává tak celou lávku, díky čemuž voják rychle bledne v obličeji. "No tak, přestaň, prrr. Nic to není," snaží se koně uklidnit, ale příliš se mu to nedaří. Nakonec se však čtyřnožec rozejde dál a voják bez větší újmy přejde lávku i s koněm. Ostatní koně však na lávku nechtějí. Bude těžké je převést a vůbec je celý tenhle přechod poněkud riskantní.
Técah se zamračí. "Měli bychom to obejít. Nebudeme riskovat, že se lávka propadne," zabručí, načež zamumlá cosi o "další časové prodlevě". Nevrle mlaskne na svého koně a zamíří podél propasti kamsi pryč.

Elašanova cesta probíhá bez větších potíží. Kolem něj je klid, zdá se, že mu nehrozí žádné nebezpečí. Značka na dlani ho ještě lehce pálí.
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Wed May 02, 2012 1:59 pm

Snaží se aspoň něco rozeznat v té mlze, nebo co to vůbec je.Drží se pěkně v po vzdálí,aby je měl aspoň na očích minimálně toho posledního ze skupiny. Ku podivu moc se nebojí z té mlhy,ale to je zjevně způsobeno tí že stále myslí na pálivou bolest To je už děs, kdy to přestane zkusím pak najít někde jakou vodu, abych to zchladil, třeba to pomůže. Dál se plíží za skupinkou, pokud možno v úplné tichosti
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Alric Houndog Wed May 02, 2012 3:42 pm

Chvíli jede po boku s Tecáhem, ale jakmile mlha ještě více zhoustne byl i on nucen ze svého oře slézti. Pěšky a né koňmo jak se nejprve uvažovalo, se tedy pomalu šinuli po pěšince s neklidnými koňmi. Alricovi se těžce dýchalo a nevypadalo to, že zbytek skupinky by na tom byl lépe. Alric v duchu uvažoval co by to mohlo být. Nacházejí se snad v blízkosti močál? Né, to by nevysvětlovalo podivné zbravení mlhy a koneckonců Alric už nějaká ta mlžná rána zažil a v ani jednom se málem nedusil. Zařazen spíše v prostřed tak neviděl co se vojákovi před ním stalo....

Propast, zející díra bůh ví jak hluboká, se rozprostírala před skupinkou a onen muž měl štěstí, že s koněm nešel jen o kousíček vedle. Alric se zamračil a odvětil k Tecáhovi. „Myslel jste tohle jako důvod té hrozné mlhy? Každopádně celá skupinka by si měla dát majzla kám šlape. S takovou vyditelností zakopneme sami o sebe a já rozhodně o hrobu na dně propasti nebo čehokoli jiného nestojím.“ Otočil se na zbytek skupinky a zamračil se. Jak se ukázalo nevypadalo to že se koně přs lávk urozejdou a proto řekl. „Víte kudy to obejít? Proč jste nám o té propasti neřekl?“ Vyptával se s mírně arogantním podtónem ve hlase Tecáha. Byl mírně naštvaný, jelikož se mohlo stát,. že celá skupinka by zmizela nadobro v chřtánu bezedné jámy.

Alric Houndog
Králův Jezdec

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 07. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Haery Wed May 02, 2012 6:55 pm

Skupinka pokračovala chvíli pěšky než se zastavili. "Jistě, budu se těšit," odpověděla dívka Lyrisovi. Už se těšila až si zas nějakou báseň poslechne. Naposledy slyšela básně ve Francii. Od té doby už na to neměla čas a to hlavně kvůli práci.
Kousek od ní někdo vykřikne. V mlze toho moc neviděla, ale i tak si všimla lávky přes propast na které stál jeden ze stráží. Po chvíli přemlouvání se mu povedlo přejít i se svým koněm. Técah, jejich průvodce, jim řekl, že by bylo lepší to obejít. Toho tady necháme? Zamyslela se. Ten strážný nejspíš na ně čekal. Aspoň mu to mohli říci ať tam počká. Nehodlala se v tom, ale rýpat, a proto beze slova pokračovala v cestě za ostatními.
Haery
Haery
Dračí jezdec

Poèet pøíspìvkù : 141
Join date : 10. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Garin Bellamy Thu May 03, 2012 12:47 pm

Garin byl s každým dalším krokem, s každou další uplynulou minutou o něco nejistější, více ve střehu a pociťoval ždibíček strachu ve svém nitru. Bedlivě se rozhlížel kolem sebe, ale díky nazelenalé mlze neviděl daleko.
Na chvíli ztratil z očí prvního ze skupinky, jednoho z vojáků. V chůzi zaváhal. Když ho opět spatřil, stál voják i s koněm na úzké lávce nad propastí. Kůň odmítal jít dál a vzpíral se, což nebezpečně houpalo s lávkou a byla jen otázka času, kdy dřevo povolí, nebo kdy kůň či voják spadnou do propasti. Za pomoci vlídných slov a trochu té lidské síly však voják nakonec převedl koně na druhou stranu.
Když si však Garin představil, že by měl i on takto převádět svého grošáka, nasucho polkl. Técah však naštěstí rozhodl, že propast obejdou, a tak se Garinovi alespoň trochu ulevilo. Sice to znamenalo další ztrátu času, ale cesta bude zřejmě bezpečnější, než přes lávku. Vydal se tedy za průvodcem, přičemž se neustále ohlížel za vojákem, jenž zůstal na druhé straně propasti.
Garin Bellamy
Garin Bellamy
Vůdce Dračích jezdců

Poèet pøíspìvkù : 163
Join date : 03. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Fri May 04, 2012 7:39 am

Técah vede skupinku v dostatečné vzdálenosti od propasti, tentokrát očividně ví, kam jde. I přesto se však mračí a bručí si pod vousy nějaké nadávky. Alricovo arogantní vyptávání mu zřejmě na náladě vůbec nepřidává. "Ne, propast přece nemůže být zdrojem nějaké zelené mlhy, to je hloupost. Jen se modlete, ať moje domněnka není správná, ať se mýlím," zabručí. "O té propasti jsem nevěděl, mladý muži. Víte, před třemi roky, když jsem tudy šel, tu ještě nebyla. Zdá se, že si svět dělá co chce a očividně se nám právě teď rozhodl házet klacky pod nohy. Nebo spíš propasti." Técah s Alricem mluví odměřeně, je patrné, že si ho mladý Houndog svými řečmi a stížnostmi rozhodně nezískal.
Skupinka se pomalu ubírá podél propasti. Mlha je stále stejně hustá, nyní se však začne cosi dít. Lesem se prožene silný závan větru, který zformuje mlhu do skupiny průhledných přízraků, jež dříve zřejmě byly lidmi. Vypadají jako obyčejní vesničané, s tím rozdílem, že jsou nazelenalí a dokonale průhlední. "Kdo ruší náš klid a co chce v těchto končinách?" zahřímá mužský hlas, podivně rozptýlený a ohlušující, a ze skupinky přízraků se vynoří vysoký muž. Propluje vzduchem až k Técahovi s Alricem.
Técah poplašeně couvne. "Přesně tohle jsem měl na mysli," sykne k Alricovi a vzápětí zmlkne. Zřejmě nemá tušení, jak by s přízrakem měl jednat. Celou skupinku tento výjev patrně hezky vyděsí, koně se vzpírají a několika z nich se dokonce podaří utéct.
Čím déle nikdo neodpovídá, tím více se zdá přízrak rozzuřený a o to děsivější je.

Elašan celou tu podívanou může vidět. Nachází se jen kousek od skupinky a navíc právě překračuje menší kopec, takže má výhled ještě o něco lepší. Dokonce slyší slova toho přízraku.
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Fri May 04, 2012 11:24 am

Vytřeští zrak na zjevení duchů před tou skupinkou.Chvilku mu trvá než se skrčí, zjevně chce být stále v anonymitě.Sleduje dění před sebou, tedy teď sleduje mezi nimi to mrtvolné ticho ''Co kdybych to zkusil sám obejít, třeba se jim vyhnu,ale jak trefím do těch prokletých hor ?''Mumlá si pro sebe velice potichu na jednou mu v hlavě bleskne Umím kouzlit, tak bych se pomocí nich mohl dostat do dračích hor ''Jenže ten stařec řekl, že mám dávat na ně pozor, tak co mám teď dělat?'' Skoro to vypadá jako by chtěl slyšet radu od toho záhadného dědy.
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Garin Bellamy Sun May 06, 2012 1:11 pm

Garin mlčky kráčel ve skupince s ostatními, přičemž se obezřetně rozhlížel kolem sebe. Tohle místo se mu začínalo líbit čím dál tím méně a zdálo se mu stále více nebezpečné. A jak se ukázalo, jeho obavy se rázem potvrdily. Lesem se prohnal silný závan větru a mlha se náhle zformovala do několika nazelenalých přízraků. Garin přiškrceně vykřikl, zděšeně vykulil oči a couvnul dál od ostatních. Jenže duchové byli všude kolem, zdálo se, že není cesty k útěku.
Když přízrak promluvil, Garin sebou poplašeně trhnul. Nikdy v životě neslyšel tak majestátný hlas, který rozhodně nepocházel z tohoto světa. Polkl a očima těknul kolem sebe. Ujme se někdo slova a vysvětlí tomu přízraku, proč tudy jdeme? Prosííím, zadoufal v duchu. On sám však tu odvahu neměl a zdálo se, že ani Técah se do vyjednávání s přízraky nijak nehrne.
Garin Bellamy
Garin Bellamy
Vůdce Dračích jezdců

Poèet pøíspìvkù : 163
Join date : 03. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Haery Sun May 06, 2012 1:34 pm

Všichni šli za Técahem. Skoro všichni kráčeli tiše, jen jeden z mužů začal vyčítat Técahovi, že je přivedl k té propasti. Ten mu zas odpověděl, že to vůbec nevěděl. Plavovlasá dívka mlčky pokračovala a přitom se rozhlížela kolem i když nic neviděla. Mlha byla pořád nazelenalá a stejně hustá. Jak bylo vidět mlha nechtěla vůbec ustoupit.
Přízraků, který se zjevili poté co zafoukal silný vítr si všimne teprve když jeden z nich promluví, protože do teď se více dívala na zem než o kolo sebe. Vykřikla, ale zůstala stát na tom samém místě takže Técah, který trochu couvl do dívky málem vrazil. Nikdo Přízraku neodpovídal a ten se zdál být o hodně naštvanější a rozzuřený než když vyřkl otázku. Podívala se po ostatních a na sucho polkla. "Om.. Omlouváme se," Začala opatrně a zvedla pohled k bílo-zelenému duchovi. "Omlouváme se, že rušíme Váš klid. Nechtěli jsme Vás rušit," dodala rychle. V její hlase byl znát strach. Také se velmi bála, ale co by se stalo kdyby nikdo nepromluvil? Přemýšlela na co všechno se to ten přízrak ptal. Určitě na to co tady chceme, ale ještě na něco.. Že by na to kdo jsme? Rozhlédla se kolem. Těch přízraků tu bylo tolik. Všimla si, že několik koní uteklo, a proto se rychle otočila k tomu bílo-zelenému duchovi co s nimi mluvil. Chtěla už být odsuď pryč. Proč se na tuto výpravu dobrovolně přihlásila? Několikrát na polkla než znovu promluvila. "Jsme na výpravě do Dračích hor," dodala ještě koukajíc na ostatní jestli někdo něco dodá nebo ne.
Haery
Haery
Dračí jezdec

Poèet pøíspìvkù : 141
Join date : 10. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Sun May 06, 2012 4:31 pm

Ten mluvčí přízraků přejíždí po skupince pohledem, mračí se a vypadá poněkud rozzuřeně. Teprve když Haery promluví, trochu se uvolní a vypadá uklidněněji. Přesto se však zdá, že ho její odpověď neuspokojila. "Vaši omluvu přijímám, leč nejsem vaší přítomností nijak potěšen," zabručí zcela upřímně. "Do Dračích hor? Proč chcete navštívit Dračí hory?" vyhrkne vzápětí notně podezřívavě.
Koně, kteří neutekli, jsou nervózní, podupávají a vzpírají se. Vojáci je dlouho neudrží a koně prchnou za svými druhy. Zbyla tedy jen dvounohá část skupinky, přičemž někteří jsou přímo ochromeni strachem. S přízraky se člověk nesetkává každý den.
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Alric Houndog Sun May 06, 2012 8:05 pm

Tady člověk pracuje na jednom a utíká mu další Very Happy

Alric stál na místě, zatímco se kůň vzpínal div by o trochu lehčí člověk lítal za otěžemi jako hadrový panák. V jedné chvíli jej pak ani Alric neudržel a sražen koněm na zem urychleně vstal. Ruka mu okamžitě sjela k pasu, kde objal hrušku dvouručáku a nervozitou a strachem tiskl zuby až skřípaly. Co to jsou za hloupé čáry! To přeci nemůže být skutečné! míhalo se mu hlavou, když nebyl schopen odpovědět a lítal pohledem z jednoho na druhého. Dobře, propasti a podivnj mlha byla jedna věc, ale celé stádo nějakých duchů? Za to zcela jistě mohli ti proradní mágové! Ano mágové, div že Alric nevyskočil a nekřikl proradně ostrá slova jenž by jej stály život. Zavřel odi a tichým šeptem se pomodlil. ,,Otče náš, pane na nebesích.... Prosím... Ať jsou ti zplozenci bafometa v tahu...." Načež oči otevřel a stále probodával pohledem ony věci. Konečně se mu podařilo pohnout tiše popošel na místě načež se zamračil. Mísily se v něm jak myšlenky tak pocity a nevěděl, čemu věřit dříve. A dříve než si cokoli rozmyslí řekne. ,,N..naše cesta je čistě věcí krále. Pu..tujeme dobrovolně za slávou našich... Jmen i krále.... Chceme se pokusit nalézt.... Dračí vejce...." Vyklopil celý obsah výpravy a v duchu si vyčítal svůj tah, jenž mohl klidně celou výpravu poslat do horoucích pekel.... Yann by na tohle ponížené chování nebyl pyšný....

Alric Houndog
Králův Jezdec

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 07. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Garin Bellamy Mon May 07, 2012 7:37 am

Mezi ty členy výpravy ochromené strachem zcela určitě patřil právě Garin. Stál na místě jako přikovaný, vykulené oči upíral na onoho mluvícího ducha a klepal se strachy jako osika. V obličeji byl bledý, skoro to vypadalo, že raději každou chvíli omdlí, jen aby tuhle noční můru nemusel prožívat na vlastní kůži. Býval by určitě utekl, ale jeho vlastní tělo ho přestalo poslouchat a nohy obzvlášť. Ztuhly mu, jako by byly z kamene.
"P-p-pomoc," hlesnul téměř neslyšně a bůhví ke komu, protože tady se mu zřejmě pomoci nedostane. Nic jiného než stát, nic nedělat a v duchu se modlit ke všem bohům, které znal, dělat nemohl. Byl si jistý, že i kdyby zase získal vládu nad svým tělem, nedokázal by těmto bytostem utéci.
Garin Bellamy
Garin Bellamy
Vůdce Dračích jezdců

Poèet pøíspìvkù : 163
Join date : 03. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Tue May 08, 2012 4:24 pm

Onen mluvčí přízraků teď upře pohled na Alrica, který se očividně ujal odpovědi místo Haery. Když vyslechne jeho slova, zamračí se a nespokojeně zavrčí nadávku v jazyce, kterému nikdo z přítomných nerozumí. "Do Dračích hor... Pro dračí vejce!" zavrčí rozezleně. "To vám nemůžeme dovolit. Draci odpočívají a měli by odpočívat dál," pronese rozhodně. Těmito slovy nevědomky potvrdí, že dračí vejce skutečně existují a jsou někde v horách. Tato domněnka totiž doposud nebyla nikým potvrzena.
"Nenecháme vás projít. Hodláte probudit draky z jejich spánku, i když k tomu nejste předurčeni! Alespoň ne ty!" štěkne k Alricovi a probodne ho zlostným pohledem prázdných očí. Vědoucně se pak podívá na Garina a na zlomek vteřiny jako by jeho pohled změkl. Nicméně jeho zlost zřejmě nevyprchala. "Vaše zbraně nás nezastaví." Přízrak následně kývne hlavou a na jeho bezeslovný rozkaz tasí duchové přízračné meče a zaútočí. Skupince nezbývá nic jiného než se pokusit bránit, utéct nebo přijít o život. Jiná možnost patrně nezbývá.
Técah bez váhání tasí krátký meč, jenž se mu houpe u pasu, a pokusí se bránit vlastní život, totéž udělá i Lyris. Ačkoliv se zdá Lyris být obratným a hbitým mladíkem, nestihne uhnout ráně, kterou mu jeden z přízraků zasadil. Padne na zem, bez života. Z rány na hrudi se řine bardova horká, tmavá krev.
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Alric Houndog Tue May 08, 2012 4:45 pm

„Já?!“ Křikl, kterak v něm vzkypěl hněv, jenž mu zřejmě byl dobrým palivem v boji se smrtelným protivníkem, ale v boji s přízrakem mu zaš až tak dobrou výhodou nebyl. Až později si Alric uvědomil, že mohl zalhat, mohl si vymyslet cokoli co chtěl a né vyklopit bezostyšnou pravdu. Avšak, uvěřili by těmto řečem duchové? Co když mohli číst myšlenky, cestovali v osudu. Nebo ne? Byly to přeci jen duše, mezi nebem a zemí či očistcem.... K čertu teď s tím. Jednou rukou tasil dvouručák, jenž se mu houpal u pasu a chladivá ocel jej zastudila v dlaních. Jako by se do něj vtělil sám duch velkého Yanna. Avšak co by mělo následovat dál, bylo nejspíše jen v rukou boha. V duchu se pomodlil a meč stiskl, než se s křikem rozběhl k prvnímu přízraku jenž se rychle blížil. Zdálo se že Alric volil obranu před útěkem, jenž by se neshodoval s titulem rytířským a byl hoden leda tak zženštilých bab i za cenu ztráty života v tomto zcela jistě nerovném boji. Promáchl mečem naprázdne, kterak se vyhnul ráně jednoho z přízraků a koutkem oka zahlédl kterak se již jeden člen skupiny odebral na onen svět. Ať zmizí ti zplozenci pekel! Pomyslel si, když opět neúspěšně rozpoltil jednoho z duchů, který však zase nabyl své ztracené podoby. Takový boj byl nerozumný, nedalo se bojovat s protivníkem, jenž byl neporazitelný. A zatímco se vyhýbal ranám pomalu se blížil k ostatním. Pak do éteru křikl. „Pro Boha zmizte ocaď a dokončete králův rozkaz!“ Načež se snažil odvracet co nejvíce útoků oné smečky duchů. Sice nevěřil, že by se jim mohl útěk povést a už vůbec si nemyslel že by je mohli porazit po tom o co se snažil, ale zcela jistě odtud vedla cesta. Musela! „Tecáhu, vemte raněné a konečně berte roha! Mrtvý nám k ničemu nebudete!“ Nemyslel si že by zde ještě kdokoli kdo ví jak dlouho otálel a tak se snažil alespoň zde ve vřavě, které rozuměl pomoct. Byl odanný králi a jeho slovo bylo svaté a nějaké mrtvoly je přeci jen tak nezastaví v cestě za svým cílem.

Alric Houndog
Králův Jezdec

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 07. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Tue May 08, 2012 4:52 pm

Když vidí že je jeho skupina napadena přízraky, tak mu došlo, že tady měl na mysli ten stařec, aby chránil své (ne)kamarády. Proto sebere veškerou odvahu, stoupne si na kopci, jako ně nějaký válečný hrdina ze svaté země.Naivně se pokusí zahnat přízraky svým arabským proslovem, které mu dá tón onoho hrůzostrašného válečníka.Nabere další dávku odvahy a pomalu se vydá dolu z kopce k těm přízrakům, cestou sebere nějaký ten pořádný klacek,aby měl také něco na obranu,aby neskončil jako nebohý bard
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Garin Bellamy Tue May 08, 2012 5:46 pm

Další události Garin přežil tak tak bez zástavy srdce. Už když poznal, že se přízrak zlobí čím dál více a zřejmě mu není po chuti fakt, že jejich skupina míří do hor pro dračí vejce, začal podle couvat, aby se od toho hlavního mluvčího co nejvíce vzdálil. Zřejmě měl dojem, že takhle bude aspoň trošku v bezpečí. Což samozřejmě nebyla pravda.
Přízrak prohlásil, že je dál nepustí a zdálo se, že právě tady nastane konec slavné výpravy do Dračích hor. Garin na zlomek vteřiny zavřel oči a vyslal modlitbu ke svým bohům, doufaje, že ho vyslyší a zachrání ho před jistou smrtí. Poté, co přízraky tasily svoje zbraně, Garin spěšně couvl, klopýtl a skončil na zemi. V té hrůze a v tom šoku mu ani nedošlo, že má u opasku připevněnou dýku. Sice by s ní stejně nic nezmohl, ani s ní neuměl zacházet, ale alespoň by ho zbraň v ruce trochu uklidnila. Snad.
Zděšeně zatěkal očima kolem sebe, hledaje nějakou pomoc. V tu chvíli se mu před očima promítla scénka týkající se Lyrise. Mladík očividně hodlal s přízraky bojovat, ale nezvládl to. Přízrak mu svým mečem zasadil silnou ránu a bard se zhroutil k zemi, bez života. Z hrudi mu vytryskla krev. Garin odvrátil pohled, hořce zalkal a musel se několikrát zhluboka nadechnout, aby se mu nezvedl žaludek. Ještě nikdy neviděl umírat žádného člověka. Netušil, že to bude tak hrozné, že ho to tak zasáhne. Mohl jsem to být já, pomyslel si hořce.
Elašana stojícího na kopci si v tom zmatku a strachu nevšiml.
Garin Bellamy
Garin Bellamy
Vůdce Dračích jezdců

Poèet pøíspìvkù : 163
Join date : 03. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Haery Tue May 08, 2012 6:31 pm

Plavovláska se otočila na Alrica, který také promluvil. "Jen někdo je tady dobrovolně," zamumlala si spíše jen pro sebe a podívala se na Garina, který se stále klepal. Nad tím co Alric řekl zakroutila hlavou. Vždyť jim řekl vše o té výpravě! Duchy to zřejmě velmi naštvalo a ten co k nim promlouval dokonce prozradil, že draci a dračí vejce existují. Dívčinu napadlo, že pokud se odsuď dostanou bude mít Lyris o čem vyprávět, ale její radost z toho co se dozvěděla netrvala dlouho. Všichni bílo-zelení přízraci tasili své meče a zaútočili na skupinku. Všimla si Garina jak spadl na zem a rychle se sklonila k němu. "Nestalo se ti nic?" Zeptala se ho rychle. V tu samou chvíli se ohlédla zpátky k ostatním, kteří se pokoušeli s přízraky bojovat. Všimla si Lyrise, který upadl a pokládala to za to, že spadl, protože zakopl stejně jako Garin, ale po chvíli si všimla krve řinoucí se z rány na hrudi a když se mladík nezvedal došla k nejhoršímu závěru a to k tomu, že Lyris je mrtev. Z té krve se jí začalo dělat špatně, a proto se otočila zpět na Garina. Oči měla zalité slzami. Našla si nového přítele, který teď ležel jen kousek od ní mrtev.
Elašana, který šel dolů z kopce k nim si všimla jen díky tomu že zařval. Nejdříve si myslela, že je to jen další přízrak, protože pochybovala o tom, že Elašan, který od nich uprchl přežil, ale čím více se k nim blížil tím více chápala, že je to doopravdy on. "Musíme odtud odejít Garina, jinak se nám může stát to samé co Lyrisovi," promluvila rychle k mladíkovi.
Haery
Haery
Dračí jezdec

Poèet pøíspìvkù : 141
Join date : 10. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Tue May 08, 2012 6:55 pm

Přízraky se bijí jako kdyby jim šlo o život, což samozřejmě nejde. Jejich zbraně se srážejí v boji s ocelí cestovatelů, jako by byly zcela hmotné. Proto se nějakou chvíli mohou lidští bojovníci ubránit, ale dlouho to zřejmě nepotrvá. Vojáci kupodivu neutekli, ale bijí se s duchy se vší silou, kterou jsou schopni v sobě posbírat.
Elašan má divný pocit. Jeho pokřiky duchy naprosto nezajímají, skoro to vypadá, že si ho přízraky ani nevšimly, dokud jeden z nich nezvedne hlavu a nerozletí se přímo k zlodějíčkovi. Novopečený mág však cítí, že nyní přišla jeho šance. Třeba je právě tohle chvíle, kdy má objevit svoje schopnosti. Značka na dlani ho začne brnět, stejně tak jako prsty levé ruky. Jen jí zdvihnout a kouzlit. Ale jak? Třeba stačí jen na kouzlo a jeho důsledek pomyslet... třeba...
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Wed May 09, 2012 5:47 pm

Ruka se mu úplně sama zvedne dokonce i sama dlaň, ze které sjede látka co zakrývala jeho znamení.Sice mu srdce buší, má i strach kdo by také neměl,ale i přes tohle se soustředí.Soustředí se jen na to, aby zem pohltila to co z ní vyjevilo, tedy onen přízrak.Celý se uvolní, veškerý své myšlenky přesunu na svou magickou moc,kterou má aby jí probudil.Po celou tu dobu má neustále zavřené oči, ruku stále napřaženou ''Vrať se zpátky'' Pronese pevný hlasem ve svém mateřském jazyce.
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Wed May 09, 2012 6:10 pm

A Elašan se může radovat. Ruka mu opět zabrní, tentokrát o něco silněji. Cítí, jak mu začala ubývat energie, a to poměrně rychle, není tedy pochyb o tom, že právě provádí kouzlo, ačkoliv žádné magické efekty nejsou k vidění. Výsledek je však jasný - hlavní z přízraků hrozivě zaječí, až to rve uši, a následně se v jakémsi výbuchu rozplyne. Jako by se z ničeho nic proměnil ve vzduch. Je fuč.
Jakmile to spatří ostatní přízraky, žalostně zaryčí a taktéž zmizí, následujíc svého vůdce neznámo kam. V lese je náhle opět ticho, zelená mlha i veškeré přízraky jsou pryč. Po boji zbyla jen jedna krutá stopa - mrtvé tělo Lyrise.
Ela-Shan byl sice úspěšný, ale kouzlo ho zcela vyčerpalo. Má štěstí, že jej nezabilo. Upadne tedy do bezvědomí a sesune se k zemi jako pytel brambor. Zda někdo ze skupinky viděl, že zlodějíček kouzlí, těžko říct. Rozhodně to jako čáry nevypadalo.
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 3 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru