Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Po stopách osudu (MV)

5 posters

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Sun Apr 22, 2012 7:37 am

Po několika minutovém běhu,který měl za účel se vzdálit od jisté smrti,kterou si blbě vyložil díky té šibenici co tam viděl. No ale co teď v lese jsem úplně v háji, vždyť tu chcípnu, tak jako tak no a ještě začíná být tma. Dedukuje ve své postřehy v hlavě ''Kam teď kudy teď' Pomalu se otočí kolem své osy ''Navíc nemám u sebe jen ty paklíče.Proč jsem si tu dýku nechal v sedle'' Založí si ruce v bok a nad svou blbosti nechápavě kroutí hlavou ''Zpátky už asi netrefím a kdyby ano dostal oprátku'' Povzdechne si,ale nakonec se rozhodne jít dál někam směr sever, zjevně má v plánu jít celou noc stejnak by neusnul, tomu strach nedovolí díky občasnému zavrzání větví, nebo zavití vlka.
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Sun Apr 22, 2012 8:33 am

Vojáci hledají nějaké to místo k přespání, ale očividně je předběhne Haery, která skutečně našla vhodné suché místečko pod skalním převisem. Bude se tam dát rozdělat oheň a vejdou se do sucha všichni, když jejich skupinu opustil Elašan. Jakmile si vojáci jejího nálezu všimnou, zabručí k ní pár pochvalných slov (ale svou vděčnost moc najevo nedávají), a celá skupina zamíří k převisu.
Garinovi, Haery a jednomu z vojáků, který má na Garina dávat pozor, je poručeno jít nasbírat dřevo na oheň. Neznámý mladík s průvodcem mezitím odstrojují koně a Alric se zbylými vojáky by měl rozdělit skrovnou večeři.
Elašan se v lese cítí úplně ztracený. Nemá vůbec tušení, kde je, déšť neustále sílí, a tak je zlodějíček promoklý a promrzlý na kost a trápí ho hlad. Navíc neustále někde vržou větve stromů, občas zašustí nějaké to křoví poblíž... a atmosféra mu zkrátka může připadat víc než děsivá.
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Sun Apr 22, 2012 10:56 am

Srdce mu buší, jako betonová sbíječka, která udusává teplý asfalt.Rukou si odrhne vlasy které se mu lepí do obličeje, rovněž ho deptají nasáklé věci díky kterým je mu strašná kosa.Začne mít dokonce i strach a jak se ví když se bojíš pískej či zpívej si, tohle učiní i Elašan, kdyby jej netáhli věci k zemi běžel by takhle jen jde rychlejší chůzí za doprovodu písně'' Turk Turk - Turk Turk Turk Da Da All Around But Yah Pumpe Mani Ya'' Zpívá si poměrně dost nahlas další sloky.Jak mile si dozpívá tak dál pokračuje ve snaze se zachránit nějak, proto neustále se kouká za sebe a jak je tma tak sem tam za škobrtne a jedno se pořádně vyválí v mokré pudě, hold chlapec nemá lehkou noc k tomu ještě doslat křeče do břicha díky hladu
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Garin Bellamy Sun Apr 22, 2012 4:04 pm

"Výborně," zamumlal Garin odlehčeně k Haery, když dívka konečně našla nějaký ten vhodný úkryt. Vypadalo to, že se tam v suchu budou moci vyspat všichni a ještě ke všemu se ohřát u ohně. Ta vyhlídka Garina potěšila. Proto, když mu bylo nařízeno jít nasbírat dříví, se svižně vydal po okolí, probíraje křoviska a obcházeje stromy. Sbíral všechny klacky, co mu přišly pod ruku. Byly pěkně promočené, a tak v něm zahlodal červíček pochybností, zda vůbec půjde oheň zapálit. Najít v tomhle počasí suchý troud nebo kůru bylo nemožné. Leda že by se něco nacházelo pod skalami, kam vítr nezahnal kapky deště. V duchu se rozhodl, že se tam podívá. Vidina ohně a tepla ho neskutečně lákala. Navíc byl přesvědčený, že bude-li hořet oheň, nepřiblíží se k jejich noclehárně žádný vlk či zatoulaný pes, který by jim mohl sežrat zásoby nebo splašit koně.
Jak tak kráčel lesem a sbíral dřevo nedaleko Haery, zvědavost mu nedala a musel se zeptat: "Slečno, co vás zavedlo na tuhle výpravu? Šla jste dobrovolně?" Pohledem na chvíli zakotvil na ní a počkal si na odpověď. Když měli všichni dřeva plné náruče, zamířil zpět ke skalnímu převisu, kde se mezitím rozdělovala večeře a odsedlávali koně.
Garin Bellamy
Garin Bellamy
Vůdce Dračích jezdců

Poèet pøíspìvkù : 163
Join date : 03. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Haery Sun Apr 22, 2012 5:31 pm

Plavovláska dostala za úkol nasbírat dříví. Nebyla, ale jediná, také Garin a jeden ze stráží ho museli jít hledat. Otázkou jen bylo kolik toho najedou když prší. Ona pochybovala, že někde najde nějaké suché dřevo. Rozhodně jí nenapadlo zkoušet hledat nějaké další skalní převisy kde by se mohlo suché dřevo vyskytovat. Dalo by se říci, že chodila sem a tam a jen se rozhlížela vedle sebe. To také bylo vidět na množství co nasbírala. V rukou jí spočívalo jen několik klacků.
Když na ní kdosi promluvil otočila se na něj a pousmála se nad oslovením "slečno". "Šla jsem sem dobrovolně. A co mne sem zavedlo? Rozhodně jsem chtěla zažít nějaké dobrodružství a vidět nová místa. Od té doby co jsem se s rodiči přestěhovala do Avalonu jsem z něho snad nikam nešla," odpověděla Hae na Garinovu otázku. Nemusela se ptát proč je zde on, protože to věděla. "Mimochodem, jmenuji se Haery," představila se mu ještě než se začal vracet k převisu. Nakonec se i ona vydala s několika klacky zpět.
Haery
Haery
Dračí jezdec

Poèet pøíspìvkù : 141
Join date : 10. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Alric Houndog Sun Apr 22, 2012 5:54 pm

MH: Vím, nepostnul jsem to večer.

Když nalezli místo k přespání, kývl hlavou a vydal se tam. Suché místo vypadalo bezpečněji než všechno to mokré kolem, ale i tak si Alrci nesliboval pohodlí, jenž mu dopřávaly kožešiny či pouhopouhý slamník. Když sesedl z komoně, přenechl jeho odstrojování dvojici a sám se vrhl k zásobám. Z dvou pytlů a několika měchů na vodu by tato výprava dlouho nepřežila, pokud by nezobali jko mravenci. i tak se budou muset uskrovnit. Spolu s dvěma vojáky pak rozdělil večeři. Pár placek, bochník chleba a několik plátků nasoleného sušeného masa. To bylo vše co jim mohly zásoby poskytnout aniž by se museli obávat o svou hmotnost v nadcházejících dnech. Když se to však Alric prohlížel podruhé nevypadalo to vůbec zle. Pár kousků masa, chléb a voda stačilo každému. Přesto se však zeptal. „Je cestou do dračích hor nějaká vesnice či krčma abychom případně načerpali zásoby?“ Načež pohlédl na přicházející, kteří s dřevem a troudem spěchali rozdělat oheň.

Alric Houndog
Králův Jezdec

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 07. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Mon Apr 23, 2012 12:04 pm

Když se Garin s Haery a vojenským doprovodem vrátí zpět ke skalnímu převisu, zjistí, že na ně již čeká nachystaná večeře. Pravda, nejsou to žádné hody a není to nic teplého do žaludku, ale určitě to vyhládlé poutníky potěší. Pod skalním převisem vzniklo jakési ležení s místem připraveným na ohniště. Jednomu z vojáků se dokonce povedlo najít nějaký suchý troud, a tak když trojice přinesla ještě klacky, dokázal rozdělat malý ohýnek, u nějž se všichni mohou ohřát a částečně usušit.
Técah, plavovlasý průvodce celé skupinky, teď vysedává u ohně a žvýká kus masa, které obdržel. Zdánlivě nepřítomný pohled upírá do plamenů, ale když uslyší Alricovu otázku, dokáže, se vnímá své okolí velmi dobře. Pomalu přikývne a ještě pomaleji očima zabrouzdá k Alricovi. "Cestou do hor nás čeká jen jediné místo, kde můžeme nakoupit zásoby, máme-li s sebou nějaké peníze. Nedá se tomu říkat vesnice, je to spíš taková... osada. Osada, která si svých potravin velmi cení, protože široko daleko není dalších vsí, se kterými by mohli provádět alespoň směnný obchod. Jestliže budeme potřebovat něco dokoupit, tak jedině tam. Ale bude to zřejmě trošku... dražší," odvětí, načež opět umlkne a zadívá se do ohniště. Ve světle mihotajících se plamenů vypadá Técah ještě tajemněji, než ve dne. Zvědavé jedince jako by samotný jeho výzor lákal k pokládání otázek. Técah na ně milerád odpoví, ačkoliv nevypadá příliš hovorně.
Dvojice vojáků brzy ulehne, aby se vyspali na hlídku, kterou budou v během postupující noci držet. Jejich kolega teď sedí opodál, zády opřený o skálu a kontroluje jak skupinku u ohně, tak okolí. Svůj meč má položený přes nohy. Z dálky je slyšet vytí osamoceného vlka.

To vytí slyší i chudák Elašan. Zdá se mu, že bloudí lesem, který je nekonečně rozlehlý, ale tak to ve skutečnosti vůbec není. Jestliže takhle bude bloudit ještě chvíli, uvidí v dálce mihotavé světlo ohně. Třeba jsou to jeho kolegové, třeba také ne. Rozhodně by však nebylo od věci to zjistit - je hladový, promrzlý a vyděšený. Třeba najde spojence, který ho vyvede z lesa a pomůže mu.



Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Garin Bellamy Tue Apr 24, 2012 5:37 pm

"Dobrovolně?" Když Garin vyslechl Haeryna slova, překvapeně se na ní podíval. To je tak šílená, že šla dobrovolně? Copak těmhle lidem vůbec nezáleží na vlastním životě? To je tak naivní? "A vy nevíte, že je tahle výprava nebezpečná? Dokonce by mohla být životu nebezpečná?" nadhodil poněkud šokovaně a změřil si dívku pohledem. Nevypadala jako dobrodruh a Garin na ni zíral, jako by se snažil odhalit, co je vlastně zač a zda má všech pět pohromadě. "Já jsem Garin, rád vás poznávám," představil se poté.
Když se trojice sběračů dřeva na oheň vrátila a jednomu z vojáků se dokonce podařilo rozdělat oheň, Garin se potěšeně usmál. Byl promoklý skrz na skrz, promrzlý až do morku kostí a vidina tepla ohně ho nadchnula. Usadil se tedy co nejblíže k ohništi, aby alespoň částečně vysušil své promoklé oblečení, a převzal si skrovnou večeři sestávající z kusu chleba, nasoleného masa a vody. I za tohle jídlo byl však rád, věděl, že na takových výpravách je jídlo vzácností a mnohdy dochází v nejméně očekávaných situacích.
Zatímco tak vysedával u ohně a žvýkal maso, poslouchal slova Alrica a následnou odpověď Técaha. Představa malé osady se mu nelíbila - lidé na takových místech většinou cizincům nevěřili a snažili se je od svých domovů odehnat. Zapochyboval, zda tam skutečně budou moci dokoupit zásoby. Následně pohlédl na onoho muže, jejich průvodce, který zřejmě měl v rukou jejich životy. Mohl je bezpečně provést horami, ale také zavést do strže a nechat je spadnout do propasti. Ten muž působil tajemně a Garin nepochyboval, že by je do té propasti skutečně dovedl shodit.
"Co jste vlastně zač?" zeptal se Técaha po chvíli, aniž by si včas uvědomil, že se jeho jazyk ptá bez jeho vědomí. Ta otázka prostě vyklouzla z Garinových úst tak rychle, že si ani nestačil uvědomit, že ji vyslovuje.
S postupující nocí začala Garinovi těžknout víčka, a tak se uložil ke spaní, s dýkou stále upevněnou k pasu, kdyby náhodou někde číhalo nečekané nebezpečenstvo. Brzy se odebral do říše neklidných snů plných draků a hlubokých propastí, na jejichž dno nemohl dohlédnout.

MH: Kdyžtak na mě nečekejte, pište bez pořadí jakmile tu budete... Mám teď trochu omezenou rpg aktivitu, šak víte, písemné maturity se kvapem blíží.
Garin Bellamy
Garin Bellamy
Vůdce Dračích jezdců

Poèet pøíspìvkù : 163
Join date : 03. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Alric Houndog Wed Apr 25, 2012 7:19 pm

MH: Npodobně, nestíhám, napíšu v Pátek, kdyžtak mně přeskočte Sad

Alric Houndog
Králův Jezdec

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 07. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Wed Apr 25, 2012 7:44 pm

MH: Prostě na sebe nečekejte a pište podle toho, kdy máte čas.
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Haery Thu Apr 26, 2012 5:06 am

Na slovo "dobrovolně" jen přikývla hlavou. Bylo zde i více lidí dobrovolně než ona. Třeba ten neznámí kluk a ten jejich průvodce. Pochybovala o tom, že průvodce je zde z donucené, ale kdo ví? "Ano vím, ale protože jsem nikdy skoro žádné dobrodružství nezažila, Tedy kromě stěhování z Francie, tak jsem se někam chtěla podívat. Z města se nedostanu skoro někdy, a pokud ano tak vždy jen kousek za město," odpověděla na jeho otázku s úsměvem. I když byla promočená, měla hlad tak i přesto se usmívala. "Těší mě," dodala ještě rychle když se jí i Garin představil.
Vrátili se k převisu a všichni tři sběrači dřeva podali jednomu strážnému vše co nasbírali. Tomu se po chvíli povedlo rozdělat oheň. Za to byla Plavovláska velmi ráda, aspoň jí bude chvíli teplo. Usadila se co nejblíže k ohni, a proto teď seděla dosti blízko k tajemnému muži, který byl jejich průvodcem. S "díky" si převzala večeři a pustila se do ukusování masa a chleba a k tomu připíjela vodu. Všechny si přitom se zájmem prohlížela. Nejvíce jednoho kluka, který jel s nimi a za celou cestu nic nepromluvil.
Když dojedla přestala všechny ostatní vnímat. Myslela na domov a i na to o zde už prožili. Teprve se "probrala" když začal mluvit muž vedle ní. Odpovídal na slova Alricovi. Poslouchala pozorně, protože jí to dosti zajímalo. Když Técah domluvil zeptal se ho Garin na další otázku. Odposlechla i tuto odpověď a pak se rozhodla jít si lehnout. Odšourala se o trochu dále od ohně a usnula hned jak si lehla.
Haery
Haery
Dračí jezdec

Poèet pøíspìvkù : 141
Join date : 10. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Thu Apr 26, 2012 6:57 pm

Ošije sebou po vlčím zavití,které se mu přímo zaryje do mozku. Jak tak bloumá lesem, už konečně se přiblíží k onomu světélku v dáli, proto se raději zastaví rukou si shrne vlasy z obličeje Kdo to tam asi je ?, že bych tu chodil jen do kolečka ?Prolétne mu krátce hlavou. Nakonec neodolá zvídavosti, mírně se pokrčí a jde ku předu blíže.Jak mile je dobrých 10 metrů, začne se vyšplhávat vzhůru, zjevně aby měl lepší výhled,ale asi mu to nejde jelikož je mokro a stále prší.Je jasné že dělá při tom menší hluk. Hlavně potichuřekne si v duchu

MH. Se omlouvám nějak sem nestíhal
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Thu Apr 26, 2012 7:49 pm

Jakmile se Ela-Shan dostane blíže k ohni, zjistí, že u něj sedí postava zahalená do pláště, s kápí na hlavě. Pojď, ozve se mu v hlavě jediné slovíčko, kterému ale jako by nešlo odporovat. Něco ho zkrátka táhne k ohni a té tajuplné postavě. Zřejmě slůvko znějící v jeho hlavě Elašana pěkně vyděsí, ale ačkoliv má strach, prostě k té postavě bezmyšlenkovitě zamíří.
Poté, co se dostane až k ohni, do bezprostřední blízkosti postavy, zjistí, že se u ohně krčí postarší muž. Stáhne si z hlavy kápi a zadívá se přímo na zlodějíčka. "Čekám tu na tebe už pěknou chvíli," podotkne k němu. "Posaď se." Jeho hlas je hluboký, autoritativní, avšak je v něm něco uklidňujícího. Ačkoliv Elašan nemůže tušit, co ho čeká, strach z něj začíná opadávat. Muž navíc mluví plynule arabsky, takže mu Elašan bezproblémově rozumí.
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Fri Apr 27, 2012 8:06 pm

Vytřeští na toho staříka oči, doslova a do písmene mu spadne brada, jediné na co se zmůže je ''Co že ? '' Docela dlouho trvá než se , aspoň malinko vzpamatuje ''Hej jak to že mluvíš arabsky ?''Sice již bradu zavře,ale oči má stále jak dva tenisáky vytřeštěné na něj. '' No a jak to že si na mě čekal? To mě celou dobu tady sleduješ a ani nepomůžeš ? Seš vůbec živej, nebo jsi jen můj blud z hladu ?''.Nenápadně zrakem projede po okolí, jestli to není, nějaká bouda,ale těžko říct takhle z hlavy jestli je.
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Sat Apr 28, 2012 6:34 am

Muž sedící u ohně se na Elašana poněkud pobaveně zadívá. "Mluvím hned několika jazyky a arabština je jedním z nich," vysvětlí s pokrčením ramen. "A ne - nesleduji tě. Jen vím, že přijdeš, a tak tu na tebe čekám." Zatím nic víc chlapík neříká, jen zlehka mávne rukou a na ohni se objeví již hotová pečínka zajíce. To Elašana musí utvrdit v tom, že je ten muž mág. Jinak to vysvětlit nejde. "Vezmi si, musíš být hladový," pobídne zlodějíčka a sám si ukrojí kus pečené zvěřiny, aby snad dokázal, že maso není otrávené.
Jakmile se Elašan usadí a dosyta se nají, muž ho nechá chvíli odpočnout, ale pak začne opět mluvit. "Čekám tu na tebe, protože se v tobě skrývá magický potenciál a já přišel, abych ho probudil," vysvětlí tajemně.
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Sat Apr 28, 2012 8:16 am

Cože já že mám nějaké magické schopnosti ? Je to pro něj šok, vždyť je přece jen zlodějíček, ani rodiče nebyly nijak kouzelně nadáni. ''Ty teda vy si ze mě určitě utahujete viďte ?''Pronese to ovšem velice opatrně,když viděl na vlastní oči, že stařec umí čarovat.''To prostě nejde nemám žádné nadání, kromě zlodějiny a a a co sem slýchával v pohádkách tak kouzlí jen moudří lidé! Já nejsme moudrý, jinak bych se neocitl v téhle zemi !'' ten tomu asi jen tak neuvěří ''Jediné co umím fakt dobře je splynout v davu a být při lupu takřka neslyšitelný''Všechno spíš říká do ohně, než aby koukal na toho muže''Když teda na mě čekáte a víte, že jsem přijdu, tak zcela jistě víte co teda umím''Tohle již řekne k muži a troufne si mu to říct i do očí, ve kterých chvilku setrvá
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Sat Apr 28, 2012 9:03 am

Muž s pobaveným výrazem ve tváři zavrtí hlavou. "Neměl by ses podceňovat, hochu," pronese k Elašanovi vlídně. "Nevím, kam až tvé nadání sahá a v čem budeš vynikat, to musíš zjistit sám. Vím jen, že v sobě magii máš a mým úkolem je probudit ji." Upře tmavé oči na Elašana, který má náhle pocit, jako by ho muž rentgenoval pohledem. "Měl by ses vyspat, zítra ti povím víc," řekne po chvíli. Jestliže se Elašan bude vyptávat dál, muž mu na otázky odmítne odpovědět, zítra je přece taky den. Je jen na zlodějíčkovi, jestli se zase sebere a půjde po svých, nebo zda setrvá přes noc u ohně. Něco mu však říká, že by zůstat měl.

Druhý den ráno se všichni probudí do hustého mrholení. Pod skalním převisem, kde přenocovala skupinka poutníků, je však stále sucho, oheň ale již stačil vyhasnout. Jako snídaně čeká skupinku pouze krajíc suchého chlebu se solí a voda, musí se šetřit zásobami.
První, kdo je již od rána na nohách, je průvodce Técah. "Měli bychom vyrazit co nejdříve, ať jsme do večera u úpatí hor. Nemůžeme si dovolit se přiliš zdržovat, nemáme na to dost zásob," pobízí krapet netrpělivě všechny členy výpravy, a tak jim nezbyde nic jiného, než se rychle nasnídat, nasednout na koně a zase vyrazit. Do hustého mrholení se však nikomu nechce, pláště nikoho neochrání dost dlouho.

Elašana brzy ráno, ještě před svítáním, probudí palčivá bolest v levé dlani. Jestliže se na svou ruku podívá, zjistí, že se mu tam začíná rýsovat značka mágů, Lafendër. Nyní již není pochyb o tom, že se v něm skutečně probouzí magické nadání. Netrvá dlouho a značka se zformuje do magického symbolu všech mágů. Dlaň Elašana bude pálit po zbytek dne, ale postupem času bolest úplně zmizí. Kromě značky však nepoznává žádnou změnu. Muž sedí u vyhaslého ohniště a na zlodějíčka upírá vědoucí pohled.
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Sat Apr 28, 2012 9:20 am

Bolest Elašana, pomalu probouzí a čím víc je vzhůru tím víc nespokojeně bručí.Posadí se na zadek ještě se zavřenými očima,které si promne sevřenými pěstmi.Dlouze zívne, jako kočka se protáhne.Sice neví nic o svém novém znamení,ale ví že ho něco pálí, po chvilce mu dojde že je to dlaň, ve které je něco vytetované! takové šoky po ránu, rychle prolétne pohledem po tábořišti'' Co jste mi to udělal ? Pálí mě to jako čert ! '' *Přiloží si ruku ke stehnu a začne sní třít, zjevně má domnění že mu to nějak pomůže.''Ani vás neznám a už mi děláte šoky a nějaká tetování na dlaní ! ''
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Garin Bellamy Sat Apr 28, 2012 10:52 am

Garin se další den probudil brzy ráno, když skoro všichni ještě spali, snad kromě strážného, který dokončoval svou hlídku, a hyperaktivního průvodce Técaha. Pomalu se posadil, protáhl se a hlasitě zívl. Přimhouřenýma očima přitom přelétl jejich tábořiště, načež si uvědomil, že opět prší. No, déšť se tomu říkat nedalo... bylo to takové to anglické mrholení, které zdánlivě nikdy nepřestává a dokáže člověka spolehlivě promáčet. Do takového počasí se mu vůbec nechtělo.
Brzy mu někdo přistrčil skromnou snídani - posolený krajíc chleba a trochu vody. Se zásobami na cestu to tedy rozhodně nevychytali. Přesto si však Garin nestěžoval, věděl, že může být hůř. Zatímco jedl, šklebil se na Técaha, který se snažil všechny popohnat. Měl pravdu, neměli by se zbytečně zdržovat, ale v tomhle počasí jako by každého opustil elán.
Když Garin dojedl, vstal a přehodil si přes ramena plášť, který stačil přes noc u ohně uschnout. Brzy však zase promokne. Jakmile byli všichni hotovi, vyhoupl se do sedla svého grošáka, poplácal ho po krku a počkal, až se rozjedou ostatní. Následně i on pobídl svého koně a vydal se na cestu.
Garin Bellamy
Garin Bellamy
Vůdce Dračích jezdců

Poèet pøíspìvkù : 163
Join date : 03. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Alric Houndog Sat Apr 28, 2012 3:22 pm

Když mu onen muž odpověděl pokýval hlavou a přestal si jej všímat. Vyhlídka takové stravy nebyla nejlepší, zvlášť ochabovala síla, horšily se smysly a hlad nebyll opravdu dobrým průvodcem, a´t už byla cesta jakákoliv. Dost možná bude stát za to přijít švorc v nějaké zapadlé osadě, kde stejna ony zásoby nepatřily k prvotřídnímu zboží. Po nějakém čase co zíral do ohně i nań přišly mrákoty. A zatímco většina lidí spala on seděl opřen o studenou skálu a zíral do tmy, odkud se sem tam ozývalo vzdálené vytí.....

Když se ráno probudil spola ležel na zemi, přičemž se třásl zimou. Měli štěstí, že se voda nedostala k nim, jinak by byli všichni promrzlí na kost a neschopni ve výpravě pokračovat. Setřepal si z hlavy lesní hrabanku a všechno na čem ležel a ve vlasech mu ulpělo, než se protáhl. Odputal si meč od opasku aby se po ránu mohl pořádně rozcvičit. Ztuhlé svaly nebyly ničím příjemným, jak v raní službě tak kdykoli jinde a tak se jako to obvykle dělával neopoměl rozcvičit. špinavou tvář pak omyl, nebo spíše utřel dlaněmi, které na chvíli nechal na dešti a zamrkal. Tábor se probouzel a onen stařík již nějakou dobu hulákal něco o tom že by měli vyrazit. A asi měl pravdu. Alric už o pár průvodcích slyšel a nemohl jim upřít jistou nedočkavost v dosažení cíle. Potom co si připnul opasek a došel k vyhaslému ohništi, kde si uzurpoval jeden krajkc, jenž si posolil a ono sousto sněd. Po skrovné snídani se ještě napil z jednoho z měchů, než došel ke koním, které již byly přichistané a na toho ´´svého´´ nasedl. Druhé den se mu již jezdilo lépe, měl již nějakou sebedůvěru, ale koneckonců.... Když se družina rozjela aby zkrátila vzdálenost k cíli, Alric předběhl ostatní a podařilo se mu zastavit u Tecáha, jehož se otázal. ,,Jak daleko je to ještě k horám? Den, dva cesty koňmo?"

Alric Houndog
Králův Jezdec

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 07. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Haery Sat Apr 28, 2012 4:25 pm

Plavovláska se už nějakou dobu opírala o studenou zeď a hleděla někam k vyhaslému ohništi. Byla zvyklá vstávat hodně brzo, také si všimla, že jejich průvodce je vzhůru. Ten chtěl co nejdříve vyrazit, a proto ty kteří ještě spali probouzel.
Když už všichni seděli, nebo se protahovali, začali rozdávat snídani. Dívka si od nich vzala nasolený chleba a vodu a vše rychle snědla a vypila. Také chtěla co nejdříve vyrazit i když do toho mrholení venku se jí moc nechtělo. Zvláště když u sebe neměla žádný plášť, takže věděla, že bude hned promočená. Naštěstí přes noc docela uschla takže jí to zatím nevadilo. Vlasy si několikrát prohrábla, aby si je alespoň trochu upravila a také z nich vymetla bordel co v nich měl.
Znovu nasedli na koně a vydali se na cestu. Haery si vzpoměla na Elašana, který utekl pryč a doufala, že se mu nic vážného přes noc nestalo. Třeba našel cestu a vrátil se zpátky do města, ale co když ne? Nakonec všechny myšlenky vyhnala z hlavy.
Haery
Haery
Dračí jezdec

Poèet pøíspìvkù : 141
Join date : 10. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Vypravěč Sun Apr 29, 2012 11:59 am

"Neprskej jako podrážděný kocour," pronese neznámý muž k Elašanovi, když se novopečený mág konečně probudí. "Není to žádné tetování, je to symbol mágů, Lafendër. Pomáhá mágům provádět kouzla, usnadňuje jim kouzlení. Měl bys tu značku však pečlivě skrývat, jelikož magie je v tomto kraji zapovězena pod trestem smrti. Uvědom si však, že být mágem je dar, nikoliv prokletí." Muž se na chvíli odmlčí, načež se zadívá na Elašana. "Kouzlit tě bohužel nenaučím, to je jen na tobě. Magii a způsob, jak jí ovládat, musíš v sobě najít sám. Je však důležité, abys byl opatrný. Neopatrnost ti může sebrat život. Kouzla totiž ubírají mágovu energii a ta složitější mu mohou sebrat všechnu. To znamená smrt. Zacházej proto se svým darem nadmíru opatrně a važ si ho. Být mágem, to něco znamená. Jsi jeden z mála."

Skupinka udržuje poměrně rychlé tempo po lesních cestách - nikomu se nechce zůstávat dlouho na dešti. Krajina kolem se zdá být pochmurná a jednolitá, takže účastníky výpravy přepadá špatná nálada, alespoň tedy některé.
Jakmile Alric dojede k Técahovi, průvodce se na něj podívá a odpoví mu: "Když pojedeme tímhle tempem a nebudeme se nikde příliš zdržovat, dojedeme k úpatí hor snad k večeru. A když ne dnes, tak do zítřejšího poledne určitě. Otázkou však je, jak dlouho se zdržíme v horách. Vesměs nevíme, co vlastně hledáme a kde to máme najít."
Lyris, mladík, který doposud s nikým kromě průvodce nepromluvil, popojede blíže k Haery. "Nebude vám vadit má společnost, slečno?" optá se vlídně.
Vypravěč
Vypravěč
Admin

Poèet pøíspìvkù : 184
Join date : 03. 03. 12

https://tmao.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Alric Houndog Sun Apr 29, 2012 12:45 pm

Alric naslouchal Técahovým slovům, zakroutil nad nimi hlavou. Ten stařík měl pravdu, hledat dračí vejce byl skoro nemožné a navíc Alric nepatřil k těm co naivně věřili že až přijedou, zjeví se jim vejce samo o sobě. Proto hned v zápětí průvodci odpověděl. „Nuže, nebylo by lepší najmout si v osadě lovce? Zcela jistě nebudou žít jen z omezených zásob a výprava se dle vašeho úsudku protáhne přímo na místě.“ Řekl, načež neztrácel tempo s ostatními a držel se zejména vepředu ksupinky. Pak se však zamyslel. Lovec nebude levný, pokud nňáký vůbec bude... hmmm... Pak zamlklý chvíli jel, než se opět pustil do mluvy a položil Tecáhovi návrh. „A jelikož budeme potřebovat zásoby, nebylo by lepší vědět, kolik jako skupina můžeme poskytnout?“

Alric Houndog
Králův Jezdec

Poèet pøíspìvkù : 89
Join date : 07. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Ela-Shan Sun Apr 29, 2012 6:40 pm

Takže vy jste mi jen chtěl říct, že mám magické schopnosti, jako kouzlit.Však sám jí musím, nějak probudit, jenže jak to neřeknete, jelikož to také nevíte a navíc, říkáte že mě to může i zabít, tedy vyčerpatPromlouvá ke starcovi,ale pohled má upřen na ten klikyhák. Navíc říkáte ještě že je to tady zakázaný, tak tomu já říkám výhra. Zamračí se malinko na starce. No a když mě znáte víte, že jsem přijdu, tak jistě víte, kde a kam má namířeno má skupina, teda ty lidé co nás mají zavést na šibenici že ?Zvedne se až mu zapraskají klouby, jak mu řekl má to mít schované, tak si sundá šátek, který si omotá kolem té značky, jako by tam měl nějaké poranění.
Ela-Shan
Ela-Shan
Svobodný mág

Poèet pøíspìvkù : 74
Join date : 07. 04. 12
Age : 31
Location : Varsndorf (město žijících legend= JÁ

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Haery Sun Apr 29, 2012 6:53 pm

Jeli už dlouho a Hae už zas byla docela promoklá. Cesta ubíhala sice dlouho, ale jí to připadalo jako věčnost. Prostě jako cesta, která nikde nekončí. Dívala se pořád do předu a tím pádem sledovala Alrica a Técaha jak si povídají. Ani si nevšimla, že někdo k ní přijel blíže a teprve když na ní kdo si promluvil, obrátila svou pozornost na něj. "Ale jistě, že ne," odpoví mu s úsměvem na tváři. Diví se že se k ní připojil, protože zatím s nikým, kromě Técaha, nemluvil. "Co tě přivádí na tuto výpravu?" Promluví k němu po krátké odmlce. "Ach promiň, zapoměla jsme se představit. Jmenuji se Haery," dodá ještě rychle a věnuje mu další úsměv, tentokrát o něco zářivější.
Haery
Haery
Dračí jezdec

Poèet pøíspìvkù : 141
Join date : 10. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Po stopách osudu (MV) - Stránka 2 Empty Re: Po stopách osudu (MV)

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru